Българският национал Иван Димов спечели златния медал в категория до 61 кг на Европейското първенство по вдигане на тежести в Кишинев, Молдова. Това е втора европейска титла в кариерата му, след като за първи път стъпи на върха на континента през 2022 година.
Още в първото движение – изхвърлянето – Димов си осигури солидна преднина, вдигайки 135 кг и оставяйки конкуренцията далеч зад себе си 11 кг разлика пред най-близкия преследвач. В изтласкването преодоля 154 кг и с двубой от 289 кг заслужено се изкачи на най-високото стъпало на почетната стълбичка.
Българинът не остави никакво съмнение в превъзходството си през цялото състезание. „Казах преди европейското, че съм една класа над другите. Мисля, че го доказах.", бяха думите му.
Постижението на Димов затвърди позициите му сред европейския елит и допълни отличното представяне на България в Кишинев, открито с титлата на Ангел Русев, който по - рано през деня също взе златото в категория до 55 кг, което за него беше пета поредна европейска титла. Така страната ни излезе еднолично на първо място в класирането по медали.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен