Ако в бюджета на НОИ има излишък, ще настоявам за коледни добавки за пенсионерите с най-ниски пенсии. Дали такъв ще има, ще се разбере през ноември, обяви социалният министър Тотю Младенов.
Само преди дни Националният осигурителен институт излезе с информация, че за първите 9 месеца от годината институтът е спестил близо 50 милиона лева от изплащането на пенсии. Причината е намаляване на броя пенсионери с 16 676.
От 1 април 2013 г. ще има и индексация на пенсиите с 2.2% до 9.8%, припомни министър Младенов. Индексацията е заложена в проектобюджета за догодина.
9.8% ще е увеличението за хората с отпусната пенсия преди 2010 г. За пенсиониралите се през 2011 г. ще е 5.7%. За най-младите пенсионери (от 2012 г.) ръстът ще е 2.2%.
Увеличението от 9.8% ще обхване 86% от пенсионерите, каза още министърът.
След април размерът на средната пенсия ще стане 295.32 лева.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Болничната асоциация иска гаранции, че бюджетът на НЗОК ще се използва само за здравеопазване
КУБ продължава да строи на 'Баба Алино' въпреки проверките
КУБ продължава да строи на 'Баба Алино' въпреки проверките
Покушение срещу правовата държава