Започва съдебният процес срещу трите членки на пънк групата Pussy Riot, които изпяха "молитвата" "Богородице, Путин прогони" в руска православна църква.
Трите жени лежат в ареста от месец март тази година, съобщава Гардиън.
На 21 февруари 22-годишната Надежда Толоконникова, 29-годишната Екатерина Самуцевич и 24-годишната Мария Алехина нахлули с китари и усилватели в катедралата "Христос Спасител" в Москва и изпълнили "пънкарската молитва".
Според властта изпълнението е обидило православните християни.
От своя страна патриарх Кирил нарече "пънк молитвата" на Pussy Riot богохулство.
И докато едни се обявиха против демонстрацията на пънкарките, то други застанаха зад тях и изказаха мнение, че осъждането им би било несправедливо.
Жените могат да бъдат осъдени на 7 години затвор по обвинението в богохулство.
Бандата Pussy Riot описва себе си като носител на недоволството на цяло едно поколение от 12-годишното господство на Путин.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
30.07 2012 в 15:14
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие