1300 лева бонуси върна областният управител на Пловдив Здравко Димитров. Парите са от допълнителното му възнаграждение от миналата година. „Направих го в знак на солидарност с колегите си от Министерски съвет, които трябва да върнат получените през 2011 година от тях бонуси", коментира Димитров.
Димитров раздаде на служителите на Областната администрация премии в размер до една работна заплата в края на миналата година. По думите му това не са бонуси, а парите са дадени по Постановление № 67 на Министерски съвет от 2010 година. В него е написано, че се разрешава допълнително възнаграждение за добре свършена работа. Средствата са от икономии във фонд „Работна заплата" от незаети щатни длъжности, болнични и майчинства.
Раздадените премии са в размер общо около 31 000 лева, а в края на годината в държавния бюджет от Областна администрация - Пловдив са върнати други близо 46 000 лева икономии.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата