Министърът на регионалното развитие в оставка Лиляна Павлова индиректно разкритикува работата на финансовия министър в оставка Симеон Дянков.
"Пътищата и магистрали са от първостепенно значение за една държава, но заедно с тях трябваше да развиваме повече и икономиката – със същите усилия и енергия. Нямаше нужда дефицитът да е 0,4% - можеше да е 1,3 или 2%", обяви тя в интервю за bTV, с което обвини Дянков за ситуацията.
Дянков беше "помолен" от Бойко Борисов да подаде оставка заради протестите малко преди Борисов да подаде оставката на цялото правителство.
Тя все пак оправда донякъде действията на Дянков с обяснението, че България като един "примерен ученик" е искала чрез усилията за поддържане на финансова стабилност да докаже на ЕС, че може да е съвестен и надежден партньор – да се създаде доверие в европейците и инвеститорите към икономиката ни.
Павлова е категорична, че ГЕРБ категорично иска втори мандат.
„Да, искаме да управляваме отново. Ще изработим добра програма, фокусирана върху икономическото развитие, което не е за сметка на фискалната дисциплина.
Сега обаче трябва да подкрепим президента като човек, в който е концентрирано бъдещето ни”, коментира Павлова.
Тя каза още, че е не е член на ГЕРБ, но не би отказала да е водач на листа.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
04.03 2013 в 23:36
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
04.03 2013 в 15:25
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
04.03 2013 в 12:33
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски
МРРБ обяви новите цени на винетките, влизат в сила от 1 август