16 малки села в община Троян ще бъдат заличени като административни единици и ще бъдат присъединени към други сели.
Това предложение на община Троян ще бъде гласувано днес от министрите на заседанието на кабинета.
Селата Баба Стана и Радоевското се присъединяват към с. Орешак. Село Габърска преминава към с. Балабанско, а с. Долна Маргатина – към с. Белиш.
Селата Дрянска, Калчевска и Райковска стават част от Троян. Лакарево и Селце отиват към с. Гумощник, а Жеравица, Жидов дол, Иваншница, Лешко пресои, Миленча, Стойновското и Стругът – към с. Черни Осъм.
До 1995 г. тези селища са били махали, но по Закона за административно-териториалното устройство на България са придобили статут на отделни села.
Те обаче нямат самостоятелни землища, а и никой не регистриран по постоянен или настоящ адрес, община Троян е предложила да бъдат причислени към други села или към града.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец