Глобиха родители, отказали ваксини за децата си

09 January 2013 в 12:08 2523 0
Ваксина. Снимка: Brian Hoskins/sxc.hu
Ваксина. Снимка: Brian Hoskins/sxc.hu

Двама родители са били глобени, защото са отказали да позволят децата им да бъдат поставени ваксинирани от задължителния имунизационен календар.

Това съобщиха от Регионалната здравна инспекция в Ямбол. Актовете са от 2012 година.

Глобите за родителите, отказали да ваксинират децата си, са между 50 и 100 лева.

Все по-често страхът от тежки странични ефекти кара родителите да откажат ваксинация за децата си. Здравните власти обаче не проявяват толерантност към решението на родители да спрат децата си от ваксиниране и им налагат глоби.

Пак заради пропуски при ваксинирането ямболската инспекция е глобила и общопрактикуващи лекари.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026