Флашмоб в подкрепа на железничарите ще се проведе днес в 18 ч. под часовника на Централната гара в София.
Демонстрацията е под надслов "Блокирай Централна гара".
Организатор на събитието е „Гражданска инициатива за обществен и релсов транспорт”.
Демонстрантите се обявяват срещу приватизацията на „Товарни превози”.
Инициативата набира скорост преди всичко в социалните мрежи.
Подкрепящите каузата са предимно младежи, които са убедени, че БДЖ „Товарни превози” е последната компания, която може да издърпа икономиката на България.
„Защо дружеството ще бъде продадено за сума, гравитираща между 100 и 200 млн. лв., при положение, че годишната му печалба е 150 млн. лв. Това ще ощети българската държава с над 1 млрд. лв. за срок от 10 години”, възмущава се Веселин Кирев – представител на „Гражданска инициатива за обществен и релсов транспорт”.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен