Двама тийнейджъри изпаднаха в кома, след като пили течност за чистачки. Други четирима от компанията са приети за лечение в болница „Пирогов“.
Шестимата тийнейджъри на средна възраст 18 години са от благоевградското село Падеш. Те са приети за лечение в болницата в Благоевград. Едно от момичетата е изпаднало в кома и в момента е на механична вентилация в реанимацията на лечебното заведение, обясни директорът на болницата д-р Красимир Михайлов, цитиран от „Фокус“. Състоянието на момичето е тежко, има опасност за живота му, допълни д-р Михайлов.
Останалите петима младежи са транспортирани до болница „Пирогов“ в София. По пътя се е наложило едно от момчетата да бъде интубирано и в момента е в кома.
Децата са били обработени в противошокова зала. Две момчета – на 16 и на 17 години, са настанени в детската реанимация. Останалите трима – 16-годишно момиче и две пълнолетни момчета, са настанени в Клиниката по токсикология, съобщиха от „Пирогов“.
Причината за отравянето им е изпита течност за чистачки по време на купон. След като изпили домашната ракия, децата открили бутилка от алкохол, пълна с течност. Те решили, че са намерили още от домашния алкохол, но се оказало, че е течност за чистачки, посочи говорителят на Областна дирекция на МВР-Благоевград Йорданка Шаркова.
Разпитани са приятели и роднини на пострадалите. На купона е имало още младежи, които в момента се издирват, за да бъдат прегледани и лекувани при необходимост.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
12.02 2013 в 23:15
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
12.02 2013 в 20:04
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
12.02 2013 в 18:59
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
12.02 2013 в 18:52
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
12.02 2013 в 18:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие