Предстои обявяване на бедствено положение заради продължителни обилни валежи в община Неделино, това съобщи кметът Стоян Беширов.
В момента продължава да вали и обстановката се влошава. Продължилият повече от 24 часа проливен дъжд създава реална опасност както за инфраструктурата, така и за водоснабдяването и за електропреносната мрежа в общината.
Поради опасност от падане на електрически стълб е затворена централната улица в Неделино.
За разчистването на улиците там в момента работят 6 машини, но дъждът затруднява работата им. Очаква се да бъдат мобилизирани още 3 машини, допълни кметът Стоян Беширов.
В момента има активизирани свлачища, паднали камъни върху пътните платна и наноси от земна маса.
Повишено е нивото на реките в цялата Смолянска област, но няма опасност да прелеят.
От общината се обръщат с призив към гражданите да бъдат бдителни за децата, възрастните хора и животните и да предприемат мерки за опазване на живота и имуществото си.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес