Две земетресения бяха регистрирани в 13.57 и 14.41 минути. Първото е било с магнитуд 3,2, а отчетеното по-късно - с 3,3 по скалата на Рихтер, съобщи Сеизмичният информационен център при Геофизичния институт на БАН.
Трусовете бяха усетени и в София.
В продължение на два часа картата, публикувана на сайта на сеизмичния център, даваше противоречиви сведения за дълбочината, силата и точната локация на земетресенията.
Най-актуалните данни сочат, че двата труса са с епицентър в района на Перник, на около 25 км югозападно от София.
Дълбочината на по-ранния трус е 10 километра, а на последвалия - 15 километра.
Отчитайки днешните земетресения, регистрираните в страната ни трусове за последните два дни стават 26.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец