13-годишен ученик е подал 4 фалшиви сигнали за бомби в столично училище, съобщиха от пресцентъра на МВР.
По данни на полицията непълнолетният се е обадил на 6, 13 и 19 декември.
Последният му "сигнал" за поставено взривно устройство е от вчера. Ученикът звънял от улични телефони.
13-годишният вече е регистриран в полицията и за наркотици.
При разпит пред инспектор от Детска педагогическа стая малолетният признал за фалшивите обаждания.
През декември МВР установи, че 17-годишно момиче е автор на анонимни сигнали за поставена бомба в столичен мол.
От полицията съобщиха, че само в един ден тинейджърката се е обадила четири пъти за един и същ обект.
Глобата за родители на деца, подали фалшиви сигнали, е между 10 и 20 хиляди лева.
Миналата година полицията успя да залови някои от тийнейджърите, които са се обаждали в училищата със заплахи за бомба.
Вълната от фалшиви обаждания за поставени взривни устройства в обществени сгради започна в началото на ноември миналата година, когато Съдебната палата в столицата бе евакуирана след получен сигнал за бомба.
В продължение на 2 месеца обаждания за поставена бомба имаше в молове, училища и съдилища в столицата и в други градове на страната.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
08.01 2013 в 18:15
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие