Трима мъже са били открити мъртви в Странджа, в района, обслужван от Гранично полицейско управление – Средец.
Тримата вероятно са чуждестранни граждани, които са преминали нелегално българо-турската граница. Говорителят на Гранична полиция Лора Любенова уточни, че става дума за два отделни случая.
По думите ѝ първият сигнал за двама починали е подаден на спешния телефон 112 на 28 декември. Изпратеният на място граничен патрул е открил телата на двама мъже, без документи за самоличност. Случаят е докладван на бургаската прокуратура, която е започнала разследване. По телата не са установени следи от насилие.
Ден по-късно - на 29 декември, е открито тялото на трети човек. Самоличността му също не е установена. На този етап се предполага, че тримата са предприели преход през силно пресечен терен в Странджа.
Според юристи в рамките на започналото досъдебно производство трябва да се извърши разпознаване на телата от техни близки. Това обаче е дълга и бавна процедура, която нерядко завършва без успех, ако се касае за мигранти, тъй като техни роднини не могат да бъдат открити.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6789
2
31.12 2024 в 17:45
24373
1
31.12 2024 в 16:31
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Американският Сенат символично задължи Тръмп да пита Конгреса, ако иска да воюва с Иран