Трима мъже са арестувани в София след сделка с фалшиви банкноти с номинал 100 евро.
Иззетите фалшиви банкноти възлизат на сума от над 10 000 евро, съобщават от пресцентъра на МВР.
Тримата арестувани са на възраст 37, 49 и 55 години, те имат богато криминално минало.
Акцията е на отдел „Икономическа полиция" при СДВР.
Към момента няма данни фалшивите пари да са пускани в обращение на територията на страната.
Предстои назначаването на експертизи, които да установят качеството на фалшификатите.
От СДВР апелират към гражданите при обмяна на валута да използват единствено лицензирани финансови институции, с цел предотвратяване на измами и финансови загуби.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
510
1
18.12 2025 в 23:03
От тях друго не става.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци