Четири кучета и една котка са били отровени в хасковското село Книжовник, предаде БТА.
Образувано е досъдебно производство след подаден сигнал тази сутрин.
Екип на полицията все още е на място. Животните са намерени в центъра на селото. Предстои да се направи, за да се установи причината за смъртта им.
Първото куче е открито от кмета на селото Невена Рачева. "Труповете бяха намерени в радиус само 50 метра. Всички животни бяха с пяна на устата, което за мен е сигурен белег, че са отровени", каза Рачева пред БТА. По думите ѝ се проверява и за още жертви.
Според последното преброяване на безстопанствените кучета от Община Хасково миналия месец в Книжовник броят на животни без маркировка е 15.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни