Засилено е полицейското присъствие в Ботевград, след като тази вечер хора от ромската махала тръгнали да отмъщават на смятани от тях наркодилъри.
Всичко започнало вчера, когато 30-годишен наркозависим починал от инфаркт, се твърди в медицинската документация. Според ромите обаче причината за смъртта била некачествена дрога, съобщи Нова тв.
От МВР са потвърдили информацията. На място са изпратени подкрепления от съседните полицейски участъци, жандармерията, както и специализирани полицейски сили.
Около 19:30 ч. тази вечер хора от махалата потрошили къщата на дилъра, когото смятат за отговорен за смъртта на мъжа. Тя се намира в близкото село Трудовец. След като не го открили там, ромите се върнали в Ботевград и започнали да обикалят града в търсене на жилищата на други хора, сочени за разпространители на дрога.
Засега няма данни за пострадали. По информация на МВР ситуацията се овладява.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1910
6
02.09 2025 в 05:14
16112
5
01.09 2025 в 23:39
4261
4
01.09 2025 в 23:21
1983
3
01.09 2025 в 22:28
3000
2
01.09 2025 в 22:19
-280
1
01.09 2025 в 22:14
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци