Служители на ДАНС и МВР влязоха в офиса на гражданско сдружение БОЕЦ, съобщиха от организацията с живо включване във фейсбук.
"Опитват се да разбият вратата на офиса на БОЕЦ и да нахлуят вътре. Оказаха се от МВР и ДАНС!", пишат от сдружението.
По време на живото включване се вижда, че униформени служители стоят пред врата. Председателят на гражданското сдружение Георги Георгиев ги пита кои са, а един от полицаите отговаря, че извършват проверка. Случилото се е от 9 часа, се разбира от думите на Георгиев.
От БОЕЦ припомнят, че днес ще има протест пред Комисията за противодействие на корупцията "срещу бухалките на мафията".
Малко по-късно от СДВР опровергаха, че са проверявали офиса на БОЕЦ. Ето позицията на полицията:
"Тази сутрин, около 07.00 ч. служители на сектор „Противодействие на престъпления, свързани с незаконно пребиваване и преминаване на чужденци в страната“-СДВР по сигнал за настанени чужди граждани са извършили проверка в жилищна кооперация в централна градска част. В различни апартаменти служителите на реда са установили 25 души от арабски произход, един от които е обявен за общодържавно издирване.
Категорично не отговарят на истината твърденията за проверяван офис на НПО, разположен в същата сграда".
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3900
9
21.07 2025 в 13:59
Смешна постановка отново.
3115
8
21.07 2025 в 12:34
19658
7
21.07 2025 в 12:33
23485
6
21.07 2025 в 12:04
2985
5
21.07 2025 в 11:39
3900
4
21.07 2025 в 11:22
17430
3
21.07 2025 в 11:08
1983
2
21.07 2025 в 10:54
3168
1
21.07 2025 в 10:50
Ще има такива над всеки един от нас, които не сме съгласни със свинската диктатура.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други