13-годишно момче с алкохол в кръвта е хванато да шофира в Раковски, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Пловдив.
Около 1:20 ч. след полунощ е подаден сигнал от гражданин, който забелязал лек автомобил да напуска внезапно платното за движение на пътната отсечка между града и село Отец Кирилово.
Пристигналият автопатрул установил, че зад волана е момче на 13 години. Тестван е с дрегер за употреба на алкохол и апаратът отчел над 1,4 промила.
По случая е започната предварителна проверка под наблюдение на Районна прокуратура – Пловдив.
От Районната прокуратура съобщиха, че преди да се качи в автомобила, момчето било със свои връстници на спортно игрище, където пили бира.
По-късно се върнал в дома си, откъдето взел ключа от автомобила на майка си.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
22.07 2022 в 16:33
аз лично видях 10-12 годишни на мотопеди в селата, включая и едно АТВ
така е по селата, полицията да глобява родителите до дупка
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие