Бракониер е нападнал горски служител от Кюстендил в ресторант в града, докато инспекторът е вечерял, съобщи пресцентърът на Изпълнителната агенция по горите.
Инцидентът е станал на 20 февруари.
Бракониерът е от село Уши. Същият инспектор му съставил актове по Закона за лова и опазване на дивеча преди две години.
Инспекторът влязъл в ресторанта със семейството си, където се оказали и бракониерът и съпругата му, която още с влизането заявила, че инспекторът не е желан на това място. За да не се стига до конфликт, инспекторът решил да си тръгне, но тръгвайки си, бил нападнат от бракониера и ударен силно с юмрук в главата.
На мястото веднага се отзовал повиканият полицейски екип.
Образувано е производство.
"Вследствие на засилените мерки за контрол по опазване на горските територии, наложени в последната година, горските инспектори от РДГ в цялата страна нееднократно са заплашвани от нарушители на закона.
Изпълнителна агенция по горите и нейните структури осъждат строго всяко посегателство върху нейните служители, които ще продължават да извършват контрол по опазване на горските територии и да налагат строги санкции за всички, които нарушават законовите нормативни актове", се казва в позиция на Агенцията, изпратена до медиите.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23.02 2016 в 16:22
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
21.02 2016 в 17:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
21.02 2016 в 17:14
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
21.02 2016 в 16:44
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други