В Свиленград и София са задържани общо 13 български граждани, съпричастни към извършено изнудване на семейство от Ирак, съобщиха от полицията.
Чужденците, които на 16 април т. г. преминали нелегално границата ни с Турция, били засечени на зелената граница със 7-годишното им дете. Те обяснили, че каналджии са отвлекли едногодишната им дъщеря. Заедно с тяхна роднина и други нелегални мигранти, качили детето в автомобил и го отвели на неизвестен адрес, а после започнало изнудването за пари.
След сигнала, стартирали и незабавни оперативни действия на територията на Свиленград, където криминалистите задържали 9 български граждани, заподозрени за участие в извършеното престъпление. В хода на операцията, на територията на София, криминалистите засекли автомобил, в който заедно с осмината чужденци било открито и детето.
Спряна е и ескортиращата ги кола.
Задържани са четирима мъже от Харманли, които са оказали яростна съпротива при ареста.
Работата по образуваните две досъдебни производства – за изнудване и незаконно подпомагане на чужденци продължава под надзора на прокуратурата.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
48260
2
20.04 2017 в 16:30
От коя страна на акцията беше?
С граничните полицаи или с каналджиите?
27272
1
20.04 2017 в 16:14
Pornhub разкри руската братушка: Гледат основно трансджендър порно
Насилник крещял на жена си, докато я пребива: Аз казах ли ти, че ако ме излъжеш, ще те убия
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
Американски посланик: Европа има нужда от електрошок, много харчи
Терзиев ще чисти в Люлин в събота: Омръзна ми, на кмета на района все някой друг му е виновен