За опит за телефонна измама, в която неизвестни лица се представят за служители на дирекция "Социални дейности и интеграция на хора с увреждания" в Столичната община, предупреждават от пресцентъра на администрацията.
Позвъняванията са от скрит номер, като измамниците твърдят, че Столична община организира благотворителна кампания за бездомен човек. Измамниците предлагат директно изпращане на банкова сметка за дарение, предаде БНТ.
"Недопустимо е да се злоупотребява с доверието на хората и с името на Столична община за измами. Особено тревожно е, че при тази измама се прави опит да се използва съпричастността и готовността на гражданите да помагат на най-уязвимите групи в обществото. Призовавам всички да бъдат бдителни и да не се поддават на подобни манипулации", заяви заместник-кметът по социални дейности Надежда Бачева.
От Столичната община посочват, че не организират дарителски кампании чрез телефонни обаждания. Всички инициативи с благотворителна цел се провеждат открито и се обявяват на официалния сайт на общината и в официалните комуникационни канали.
"Заставаме зад принципите на прозрачност и доверие. Всеки опит за измама от името на общината е неприемлив и ще бъде докладван на компетентните органи", пише в позицията на общината.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18546
1
15.01 2025 в 18:18
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други