Роми са нападнали и обрали Кокалянския манастир. Игуменът на обителта е в шок, нападателите са избягали.
Това съобщиха за OFFNews жители на софийското село Железница, които помагат на манастира.
Доброволци от селото и района се организират, за да търсят нападателите. Сигнал за случилото се е подаден в 8-мо Районно управление на МВР.
Кокалянският манастир „Свети Архангел Михаил“ е разположен в Плана планина, на около 4 километра югоизточно от село Кокаляне и около 6 километра североизточно от село Железница, в подножието на връх Манастирище. Той e част от Софийската (Мала) Света гора.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21929
8
25.06 2016 в 10:37
Първо сведенията са от "местни жители", а не от игумена или от Органите.
Липсват сведения какво е откраднато, какви материални щети са нанесени и как точно е пострадал игуменът.
И второ нападателите са избягали, но е известно че са "роми.
На ендемитния местен жител като се удари с чука при забиване на гвоздей са му виновни циганите.
35235
7
25.06 2016 в 07:09
Има манастир без охрана, с разни работи за крадене.
Има и цигани. С псевдоним "роми".
Въпрос: Какво да очакваме?
ШАБАТ ШАЛОМ!
Поздрав!
27668
1
24.06 2016 в 22:12
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци