Община Смолян обяви бедствено положение заради валежите, които са придружени със силен вятър.
На няколко места в Смолян река Черна излезе от корито си. Наводнени са десетки мазета и сгради.
Очаква се до час да бъде обявено бедствено положение и в цялата област.
Има активирани свлачища и откъснати пътища. На помощ са привлечени и военнослужещи от 101-ви Алпийски батальон. Бедстващи хора за момента няма, съобщава БНР.
Гражданите бяха призовани да махнат автомобилите си от опасните места.
Изключително опасно е мястото, където се събират в общо корито реките Черна и Бяла в квартал "Устово", където през 2005 г. стана голямото наводнение. Вече има отнесен мост, наводниха се и мазетата на блокове покрай реката.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен