43-годишен мъж си пийна и подкара снегорин в Бургаско.
Полицаи видели криволичещия "ДАФ" между селата Ново Паничарево и Ясна поляна, община Приморско, и го спрели. Било около 23:30 ч.
Служителите от Първо районно в Приморско проверили водача за алкохол. Концентрацията в кръвта му се оказала 0,76 промила.
Шофиране с алкохол в кръвта над 0,5 до 1,2 промила промила е административно нарушение. При концентрация до 0,8 промила наказанието е лишаване от право да се управлява моторно превозно средство за 6 месеца и 500 лева глоба.
По-късно се оказало, че бургазлията е осъждан два пъти - през 2005 г. и 2014 г. - за шофиране след употреба на алкохол с концентрация над 1,2 и има влезли в сила присъди.
Мъжът е задържан за 24 часа.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
24.01 2022 в 09:28
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии