Нов опит за нелегално пренасяне на над 6 кг златни накити предотвратиха митничари на "Капитан Андреево".
Те са открити в товарен микробус с чужда регистрация, превозващ стока от Турция за Германия. Бижутата били скрити под шофьорската седалка, опаковани в пакети.
Друга част било облепено по тялото на водача. Според направената от вещото лице експертиза накитите с общо тегло 6127,20 грама са от 18- и 22-каратово злато на стойност 691 958 лв.
Шофьорът- турски гражданин, и контрабандните бижута са задържани. По случая е образувано досъдебно производство.
Спрямо 57-годишния водач е взета мярка за неотклонение „гаранция“ от 3000 лв. и му е забранено за напускане пределите на България.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел