Фалшив профил във Фейсбук предлага годишна карта за метро срещу 4 лева, но в замяна иска купувачът да посочи три имена, ЕГН и телефонен номер, съобщи Нова тв.
Най-вероятно измамата е с цел събиране на лични данни, коментира ръководителят на отдел „Контрол и реализация на приходите” в столичния „Метрополитен” Кармен Младенов.
Той уточни, че е имало е обаждания от хора, които са се поинтересували как могат да се сдобият с такава карта.
„Ние обяснихме, че това няма как да стане, профилът е фалшив, веднага го докладвахме и се надяваме съвсем скоро той да бъде премахнат”, заяви Младенов. И призова при съмнения хората да се информират от официалните източници за цените на превозните документи.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17882
1
26.01 2024 в 11:01
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му