Бебе почина при домашно раждане в карловското село Иван Вазово.
37-годишната Галя решила, че иска да роди вкъщи, защото със съпруга ѝ Боян нямали доверие на болничните заведения.
По време на раждането детето се задушило и починало. Наложило се майката да постъпи в пловдивската болница заради усложнения.
"Ходихме на организирани курсове за раждане. Бяхме запознати с всичко. Вярвахме, че ще успеем да се справим”, разказва Боян, цитиран от Нова телевизия.
Според хората в селото Галя е последователка руската секта "Анастасия", основателят на която проповядва живот в родови екоселища, далеч от цивилизацията.
Районната прокуратура в Пловдив е образувала проверка по случая.
Предстои майката да бъде разпитана. Назначена е и съдебно-медицинска експертиза.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18005
3
07.05 2016 в 03:35
19859
2
04.05 2016 в 10:06
Никакви обяснения за лошо здравеопазване (някои съвсем основателни) не могат да те оправдаят. Един живот, безсмислено загубен, и тежестта на гузната съвест за семейството - каква тъжна равносметка от това глупаво решение. Тъпа работа, баси! Тъжна!
18145
1
04.05 2016 в 09:28
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Проклятието подейства: Англия - Гана 0:0
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"