Туристи са подали сигнал за екзотично животно, което според тях прилича на малък алигатор, със залепена уста, използвано като атракция за снимки в курорта Слънчев бряг, предаде БТА.
Изпратен е полицейски екип на мястото, където са забелязани млад мъж и жена да предлагат животното за снимки. Те не са открити.
Проведени са разговори с директора на Регионалната инспекция за опазване на околната среда и водите в Бургас Павел Маринов.
Предприети са съвместни активни действия. При установяване на мъжа и жената, ще бъде изискан документ за внасянето на животното в България. В случай че такъв не бъде предоставен, то ще бъде конфискувано.
Според зоозащитници да се предлагат животни, които са влезли в България с цел ползване за атракция, е нехуманно.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2310
3
25.07 2023 в 21:12
2471
2
25.07 2023 в 14:42
Котето е мъжко, сиво - черно, грозно, грозно, че ччак не е симпатично, но пък е много любвеобилно, ще си го гледаме с много обич, а за тези изроди с алигатора няма смисъл от пцувни, Господ Бог си знае работата...
2985
1
25.07 2023 в 07:45
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел