Болницата в Айтос - една от най-натоварените, е пред колапс заради препълване на отделението за COVID. Там се договаря прием на нови пациенти още преди да са изписали лежащите, съобщи бТВ.
Не може да се изпълни заповедта на директора на РЗИ Бургас за увеличаване на COVID леглата заради липса на медицински персонал.
Новозаразените в Бургас са над 330, а леглата за областта са 551.
В Айтос има 20 легла, като в повечето случаи сестрите са сами на смяна, споделят медиците.
Медицинските сестри са 5 на щат, а би трябвало да са 9.
Помощта на доброволците не е достатъчна заради колеги, които са в болничен. медиците призовават за още помощ.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен