Волейболистите ни загубиха драматично от Германия

OFFNews 22 юни 2018 в 16:56 3903 0

Снимка bgvolleyball.com

Националният отбор по волейбол записа поражение от Германия с 2:3 (25:21, 22:25, 25:23, 23:25, 13:15) в първи мач от Група 19 на Лига на нациите.

Срещата започна доста оспорвано, но след поредица от изравнявания в резултата българите успяха да си осигурят комфортна преднина при 22:18 и без проблеми поведоха с 1:0 гейма.

След това българите започнаха да правят повече грешки от съперника си и въпреки смените, които селекционерът Пламен Константинов предприе с Розалин Пенчев и Димитър Пенчев, нищо в играта на тима не се промени. Немският тим успя да се добере до равенство в гейма.

Оспорваната игра на двата отбора продължи и в третата част, но нервите на българските волейболисти се оказаха по-издръжливи и те поведоха с 2:1 гейма. Последва непостоянство в играта и от двете страни на мрежата, което прати мача в тайбрек.

Впечатление направи, че при 8:10 в полза на немския тим, 7 от точки за България бяха от грешки на сервис на съперника. България отстъпваше с 8:12, но се върна в мача при 12:13, но в крайна сметка не успя да стигне до успех в мача.

Утре родните национали излизат срещу домакина Иран. Срещата е от 17:00 часа.