Въоръжен с меч мъж нападна и рани тежко британски полицай в английския град Манчестър, съобщава БГНЕС, като се позовава на страницата на местната полиция в "Туитър".
Нападателят е задържан, той е на 23 години. Пострадалият полицай е в болница. Някои от улиците в градския район Уоли Рейндж, където е станало нападението, са затворени по време на провеждането на следствените действия.
Свидетели твърдят, че полицаите забелязали мъжа да се разхожда по улицата с "трифутов меч" (около 90 см). Служителите на реда се опитали да го спрат, но той не се подчинил на нарежданията им и се нахвърли върху тях. Засега не е известно дали инцидентът е свързан с тероризъм.
Това не е първият случай на нападение срещу полицаи с хладно оръжие с дълго острие в Англия. През август миналата година в центъра на Лондон мъж с меч нападна полицейски патрул и рани двама служители.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21919
1
26.03 2018 в 01:07
Ваша светлост, намерих меча забит в един камък пред Двореца, ... а стражникът, ... той пред очите ми извърши акт на пренебрежение към Службата си.
Бебе с рядко заболяване бе излекувано в АСК УМБАЛ Токуда
Когато па.., когато па...: Кметът на Ботевград забрани менте протеста на Пеевски
Ловна хижа на Чаушеску е обявена за продан. Началната цена е 1 млн. евро
Световната банка ще помага на България за по-ефективна жп инфраструктура
Радев: Ще изляза със свой политически проект, когато най-малко го очаквате