Близо 2,5 млн. лева ще бъдат дадени за допълнителни стипендии в училищата, показали най-високи резултати на матурите. Допълнителните трансфери (2 482 195 лв.) по бюджетите на общини бяха одобрени днес от правителството на заседанието му.
Средствата са разпределени между 78 общински училища, постигнали най-високи резултати по задължителната за всички завършващи гимназия матура по български език и литература и за висок успех по математика. Условията и редът за разпределението им са определени със заповед на министъра на образованието Красимир Вълчев.
Целта на политиката е стимулиране на по-високото качество на образованието в училище.
Миналата година за допълнителни стипендии бяха отпуснати с около 1 милион лева по-малко.
Средствата идват от бюджета на Министерството на образованието и науката за 2018 г.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец