От 00.00 часа на 16 април достъпът до българските морски и речни пристанища е забранен за всички плавателни съдове, регистрирани под руско знаме, както и за всички плавателни съдове, които са променили своето руско знаме или регистрация към знамето или регистъра на която и да е друга държава след 24 февруари 2022 г.
Това съобщават от Изпълнителна агенция „Морска администрация“.
Забраната се въвежда след решение на ЕС за ограничителни мерки "с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна".
Изключение ще се допуска при нужда от помощ или спешни ситуации, включително когато е застрашен човешки живот. Ограниченията няма да бъдат прилагани за кораби, превозващи за Европейския съюз газ, нефт и нефтени продукти, метали, фармацевтични средства, съобщава БНР.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3352
6
16.04 2022 в 19:51
Великия късокрак стратег путкин много гениално потопи "Мацква", че да може да цака отново евроге...там, квато беше кремълската опорка.
5220
5
16.04 2022 в 15:19
13325
4
16.04 2022 в 15:19
13325
3
16.04 2022 в 15:11
3934
2
16.04 2022 в 15:08
7450
1
16.04 2022 в 14:35
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци