33-годишен мъж е задържан за стрелба по бърз влак на жп гарата в Своге, съобщават от прокуратурата.
Около 16 ч. в понеделник пътник в първия перон стрелял по бързия влак Своге – София. Мъжът прибрал гилзата и избягал. Влакът бил спрян принудително.
Оръжието, с което е стрелял, е газов пистолет, който задържаният разглобил, след като се прибрал.
По време на стрелбата мъжът е бил под влияние на бира и водка, таблетки "Клонарекс" (лекарство за лечение на епилепсия) и метадон. Предстои изготвяне на комплексна психиатрична и психологическа експертиза.
Задържаният е осъждан през 2016 г. за хулиганство, като му било наложено наказание "пробация".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни