Коукалова зарадва Нове Место с победа

Димитър Андреев 18 декември 2016 в 19:11 5036 0

Чехкинята Габриела Коукалова зарадва 30 000 на стадиона за биатлон в Нове Место, след като постигна втора победа за Световната купа.

Това стана в масовия старт на 12,5 км, който тя спечели с време 34:42.1 минути и една наказателна обиколка.

Водачката в класирането за Световната купа Лаура Далмайер от Германия пропусна два изстрела в първата стрелба, но след това беше безгрешна и в крайна сметка се придвижи от 23-о на 2-о място в крайното класиране с изоставане от едва 3.1 секунди от победителката.

Италианката Доротея Вирер остана на 3-а позиция с една пропусната мишена при стрелбите и изоставане от 6,6 секунди.

След Коледа и Нова година биатлонистите ще подновят битките в Оберхоф (Германия) от 5-и до 8-и януари със състезания в спринта, преследването и масовия старт.