Волейболистите ни шокираха Русия в Казан

OFFNews 04 юни 2017 в 22:02 3261 0

Националите по волейбол напомниха за славните си дни, след като нанесоха звучен шамар на Русия в двубой от група С1 на Световната лига, който се изигра в Казан.

Възпитаниците на селекционера Пламен Константинов стигнаха до победа с 3:2 гейма, след като отстъпваха с 0:2 и се поздравиха с първи успех. В предишните два мача нашите момчета загубиха последователно от Франция и Аржентина.

Българите загубиха първите два гейма на 21 и 15 точки, но след това се взеха в ръце и доведоха мача до тайбрек след геймове на 22 и 25 точки. В решителната част нашият отбор започна добре, като българите бяха по-уверени на полето, тъй като имаха психологическо предимство. С блокада те стигнаха до 5:3, но пък съперникът на свой ред направи три поредни точки.

България отново бе с едни гърди напред след флот сервис на Соколов, който затрудни посрещането и допринесе за поредната блокада на Розалин Пенчев за 13:12.

Добра защита и умела игра на мрежата на Виктор Йосифов донесоха 14:12, а вторият мачбол бе реализиран за 15:13.

Така България записа първа победа и напомни за славните си дни на световна волейболна сила.