Волейболистите ни с трета победа в квалификацията, но Париж остава мираж

OFFNews 07 октомври 2023 в 09:41 801 0

Волейбол

Снимка БФ Волейбол

Лъвовете играят за самочувствие

Мъжкият ни национален отбор по волейбол спечели трета победа на олимпийския квалификационен турнир в Сиан, Китай. Воденият от Пламен Константинов състав надигра убедително Мексико с 3:0 (25:23, 25:19, 25:22) за 1:23 час игра.

Успехът не е достатъчен за класиране на Париж 2024, след като вчера българите загубиха от Канада и загубиха шансове за едно от първите две места в групата, които дават квота за Олимпиадата.

С успеха срещу Мексико българският отбор взе реванш за загубата от този съперник преди малко повече от година на световното първенство в Полша.

Треньорът Пламен Константинов започна с изключително млад състав. Титуляр бе 16-годишният разпределител Симеон Николов за сметка на Георги Сеганов. Капитанът Цветан Соколов също стартира на пейката, както и Мартин Атанасов.

България тръгна колелбиво в мача и губеше с 2:5, но постепенно взе инициативата и спечели първия гейм с 25:23.

В следващите две части българският отбор доминираше и заслужено взе чист победа след 25:19 във втория и 25:22 в третия гейм.

Най-резултатен за България бе Аспарух Аспарухов с 21 точки.

В последния ден от турнира утре България играе срещу Белгия.