Еврошампионът Турция ни нанесе втора загуба в Токио

OFFNews 17 септември 2023 в 07:44 827 0

Волейбол

Снимка БФ Волейбол

Момичетата ни не устояха срещу туркините

Женският национален  отбор на България записа втора загуба в олимпийската квалификация в Токио. Новият европейски шампион и актуален победител в Лигата на нациите Турция победи нашите момичета с 3:0 (25:20, 25:19, 25:15). Предния ден загубихме със същия резултат от Белгия.

Първата точка в мача беше наша. Резултатът вървеше равен до 5:5. Съперникът дръпна с три точки и започна да брани аванса си. Все пак нашите се приближиха до 18:19. Тогава нови три турски точки реално сложиха край на гейма. Най-близо бяхме при 20:22.

Във втория гейм равенствата се редяха до 13:13. Тогава допуснахме туркините да направят четири безответни точки и да се доближат до спечелването му. Българките обаче също показаха класа. С наша серия от три точки сведохме пасива си до 18:19. До края на гейма обаче направихме още само една и Турция поведе с 2:0.

Третата част беше най-неравностойна. Треньорът Лоренцо Мичели даде шанс на много от най-младите ни състезателки да опитат какво е да играеш срещу един от най-силните отбори в света. Много рано Турция поведе със сериозна разлика и не ни позволи да се приближим. Накрая еврошампионът завърши мача с 25:15.

Във вторник България играе третия си мач срещу Бразилия от 10 ч.