Шалке се възползва от грешката на Байерн

Васил Георгиев 21 януари 2012 в 19:51 1643 0

Бундеслига
Бундеслига
Тимът на Шалке се изравни на върха в класирането на Бундеслигата с Байерн след като двата тима изиграха мачовете си от XVIII кръг на футболното първенство на Германия. Отборът от Гелзенкирхен се възползва по най-добрият начин от грешната стъпка на Байерн. Баварците загубиха в петък вечер дербито на кръга срещу Борусия (Мьонхенгладбах) като гости с 1:3. На "Фелтинс Арена" Шалке се справи с гостуващия Щутгарт, побеждавайки с 3:1. Жоел Матип през първото и Кириакос Пападопулос и Юлиан Дракслер през второто бяха точни за домакините. За Щутгарт почетното попадение бе на Шинжи Оказаки три минути преди края на сблъсъка, негово четвърто от началото на кампанията. Германия, Бундеслига, XVIII кръг Борусия (Мьонхенгладбах) - Байерн 3:1 Шалке - Щутгарт 3:1 Нюрнберг - Херта 2:0 Фрайбург - Аугсберг 1:0 Хофенхайм - Хановер 0:0 Волфсбург - Кьолн 1:0 От 19,30 часа Кайзерслаутерн - Вердер На 22 януари Хамбургер - Борусия (Дортмунд) Леверкузен - Майнц Класиране 1.Байерн    37 точки 2.Шалке    37 т. 3.Борусия (Мьонхенгладбах)    36 т. 4.Борусия (Дортмунд)    34 т. (мач по-малко) 5.Вердер    29 т. (мач по-малко)

Най-близкият съратник на Стивън Хокинг проф. Томас Хертог е в подкаста на OFFNews