Мач без публика и глоба грози България след срещата с Хърватия

OFFNews 11 октомври 2014 в 15:21 5958 0

Снимка Булфото/Георги Палейков

Мачът България-Хърватия.

Минимум мач без публика и глоба грози България (Българският футболен съюз) след безредиците по трибуните по време на мача с Хърватия, съобщава "Гонг".

Националният ни отбор загуби с 0:1 от Хърватия вчера вечерта, а по време на срещата имаше сблъсъци по трибуните.

Заради инцидентите най-вероятно следващото ни домакинство с Малта на 16 ноември да бъде пред празни трибуни.

В 23-та минута на срещата възникнаха едновременно два инцидента на трибуните на Националния стадион „Васил Левски".

Първо в сектор Б се сбиха привърженици на два български отбора и се наложи полицията да влиза в сектора и да потушава безредиците.

Минутки след това българските фенове в Сектор Г и хърватските, в намиращия се в непосредствена близост сектор за гости опитаха да преодолеят загражденията и да се сбият.

Стартиралата канонада със сигнални ракети от двете страни наложи спирането на мача за няколко минути.

Най-близкият съратник на Стивън Хокинг проф. Томас Хертог е в подкаста на OFFNews