НАЧАЛО / Спорт
16 ноември 2016 в 09:10 1561 0
Четвърто реми фиксираха гросмайсторите Магнус Карлсен и Сергей Карякин в мача за световната титла в Ню Йорк. Партията отново продължи маратонските шест часа и в крайна сметка двамата шахматисти се съгласиха да си по
15 ноември 2016 в 17:50 2068 1
Третата партия между Магнус Карлсен и Сергей Карякин от мача за световната титла по шахмат в Ню Йорк може да се окаже крайъгълен камък в битката за трофея, смята 12-ият шампион на планетата Анатолий Карпов. Карякин се из
15 ноември 2016 в 06:00 816 0
Трето реми регистрираха в мача за световната титла в Ню Йорк гросмайсторите Магнус Карлсен и Сергей Карякин. Партията продължи шест часа и 40 минути и Карякин, който игра с черните на два пъти се спаси от поражение в ситу
14 ноември 2016 в 11:09 1655 0
Шефът на молдовската федерация по шахмат Игор Додон беше избран за президент на Молдова. Изборите се проведоха в неделя. Додон е получил 55% от гласовете срещу 45 за неговата съперничка Мая Санду. Додон минава за проруски
13 ноември 2016 в 11:47 1469 0
Второ реми записаха на сметката си Магнус Карлсен и Сергей Карякин в мача за световната титла по шахмат в Ню Йорк. Така резултатът след първите две партии е 1:1 точки, а според формата на мача победителят ще бъде излъчен
12 ноември 2016 в 11:01 1637 0
С реми тръгна мачът за шахматната корона в Ню Йорк между настоящия шампион Магнус Карлсен и претендента Сергей Карякин. Двамата гросмайстори се съгласиха на равенство в 42-ия ход. Двубоят е във формат от 12 партии или кой
11 ноември 2016 в 11:04 1411 0
Действащият шампион Магнус Карлсен ще започне с белите фигури в първата партия за шахматната корона срещу руснака Сергей Карякин, определи тегленият в Ню Йорк жребий. Битката стартира днес и ще продължи до 30 ноември. В