Петър Стойчев атакува с плуване и Антарктида
Спортува ви се? Излезте навън и плувайте (видео)
Бивш министър с титла в ледени води
11 ноември 2016 в 16:58 2098 1
Състезателят по скокове във вода Богомил Койнашки е дал положителна допинг проба и е дисквалифициран за 4 години, съобщиха от Международната федерация по плуване ФИНА. Санкцията на българския скачач е наложена от Бълг
16 август 2016 в 20:12 936 0
Мъжете на Сърбия и Черна гора си осигуриха място на полуфиналите на олипмпийския турнир по водна топка. На четвъртфиналите сърбите, които са актуални световни и европейски шампиони, се наложиха над Испания с 10:7, а за мя
15 август 2016 в 16:20 1488 0
Златният медалист по плуване Райън Лохте и трима негови съотборници са били обрани от хора, представили се за полицаи.„Таксито на спортистите е било спряно от въоръжени хора, представящи се за полицаи. Те поискали пари
15 август 2016 в 15:35 1280 1
Приятелят на китайската състезателка по скок във вода Хъ Дзъ ѝ предложи брак, след като беше наградена със сребърен медал. Тя спечели второ място на скок във вода в неделя, а след церомонията Цин Сяй, който се състезава в
14 август 2016 в 16:45 8371 0
Организаторите на олимпийските игри в Рио разкриха причината за внезапно позеленялата вода в един от басейните, където се провеждаха стартовете по синхронни скокове. Оказа се, че причината е човешка грешка, а не някак
14 август 2016 в 09:19 3786 0
Великият американски плувец Майкъл Фелпс слезе от олимпийската сцена, след като добави пореден златен медал към величествената си колекция. Куршума от Балтимор и съотборниците му Райън Мърфи, Коди Милър и Нейтън Ейдри
13 август 2016 в 15:23 824 0
Кейти Ледецки приключи участието си в олимпиадата със златен медал на 800 м. плуване свободен стил, побеждавайки Джаз Карлин от Великобритания с преднина от 11 секунди и 38 стотни.18-годишната американката завършва с три ин
13 август 2016 в 10:21 2938 2
35-годишният ветеран Антъни Ървин спечели титлата на 50 метра свободен стил в Рио и стана най-възрастният олимпийски шампион в историята на плуването. Така той прати набързо в небитието досегашният рекорд на Майкъл Фелп
13 август 2016 в 09:49 3732 2
Не означава не. Нито почитателите по света, нито съотборниците са в състояние да накарат Майкъл Фелпс да промени решението си да се пенсионира след Рио 2016. Великият американски плувец показа това съвсем ясно в петък, сл
13 август 2016 в 09:48 1423 0
Сингапурският плувец Джоузеф Скулинг спечели старта на 100 метра бътерфлай и спря Майкъл Фелпс за 23-о олимпийско злато. Скулинг финишира за 50.39 секунди, а трима разделиха второто място с еднакво време от 51.14 секунди - това
12 август 2016 в 21:24 19575 5
Поведението на канадския плувец от италиански произход Санто Кондорели е откровено странно. Преди всеки свой старт на олимпиадата в Рио 21-годишният младеж размахва във въздуха среден пръст. Недвусмисленият жест се сч
12 август 2016 в 17:32 1698 0
Сериозни съмнения в намеренията на Майкъл Фелпс да се откаже от спорта след олимпийските игри в Рио изрази сънародникът му и конкурент в басейна Райън Лохте. В интервю пред Ен Би Си той направо гарантира, че Фелпс ще плу
12 август 2016 в 16:15 5991 4
Скандалната руска плувкиня Юлия Ефимова намери начин да отговори на нападките на легендата Майкъл Фелпс. 22-кратният олимпийски шампион заяви, че хващани по няколко пъти с допинг нямат право да участват на олимпийски и
12 август 2016 в 09:12 1249 1
Феноменът в басейна Майкъл Фелпс спечели 22-ро олимпийско злато. Той триумфира и в любимата си дисциплина 200 метра съчетано плуване. Така той стана първият плувец в историята на олимпийските игри, печелил една и съща дис
11 август 2016 в 14:54 10466 0
Американският плувец Райън Лохте спечели златото на щафета 4 по 200 м свободен стил заедно със съотборниците си Конър Дайър, Таунли Хаас и Майкъл Фелпс, като финишираха с време 7:00.66 мин. Не само победата обаче привлече вн
10 август 2016 в 19:19 1633 0
Мътнозелената вода в един от басейните на олимпийските игри в Рио стана повод за шеги в социалните мрежи. Официалната версия на организаторите е за цъфтеж на водораслите, с който пречиствателната инсталация не се е спр