Григор Димитров с важна победа в Монте Карло

Деян Спасов 15 април 2014 в 17:22 1630 2

Григор Димитров записа важна първа победа на силния тенис турнир от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло. Той победи испанеца Марсел Гранойерс с 6:2, 4:6, 6:2.

Гришо започна силно и спечели първия сет с 6:2 след два пробива. При 3:2 в своя полза 22-годишния българин се добра до първите си два брейкбола в мача, главно заради по-добрата си игра от основната линия. Гришо затвърди пробива, като взе гейма си при 5:2. Гранойерс получи медицинска помощ в паузата между двата гейма, а при завръщането си на корта не успя да вземе подаването си и Димитров спечели първия гейм.

По време на почивката между първия и втория сет Гранойерс, който изпитваше болка в горната част на дясното си бедро, отново бе масажиран и превързан.

Във втората част големият брой непредизвикани грешки от сервис на Григор и недостатъчно убедителната му игра позволиха на испанеца да изравни резултата след 4:6.

Третият сет започна с ранен пробив на Гранойерс, което сякаш подейства по-скоро мотивиращо на 14-ия в световната ранглиста българин.

Благодарение на по-високата си концентрация, а и на две фрапантни грешки при излизане на мрежата на испанеца, Григор успя да върне пробива и да изравни резултата при 2:2.

Силната му игра продължи и Григор направи решителен пробив за 4:2. Първата българска ракета подобри значително точността на ретурите си и вече си личеше, че иска да приключи мача колкото се може по-бързо. Така той взе още два гейма и затвори сета при 6:2.

По този начин българинът продължава във втората фаза и записва първи успех над този съперник в третия мач помежду им и втори в турнир на АТР.

Следващият опонент на 14-ия в света ще бъде друг испанец – Алберт Рамос, който елиминира Ярко Нийминен.

Програмата на турнира предвещава срещи на Димитров само с представители на Испания. Евентуалните му следващи съперници са Давид Ферер или световният №1 Рафаел Надал. Именно Надал спря устрема на Гришо на четвъртфиналите в Монте Карло миналата година.