Ювентус на полуфинал за Купата на Италия

Васил Георгиев 25 януари 2012 в 12:48 1456 0

Алекс дел Пиеро
Тимът на Ювентус се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия по футбол. На четвъртфиналите "Старата госпожа" отнесе на своя стадион в Торино Рома с 3:0. До почивката Юве имаше аванс от два гола. Още в 6-ата минута Емануеле Дзакерини откри резултата, след като отбраната на Рома го остави абсолютно сам в наказателното поле на Стекеленбург. В 30-ата минута неостаряващият Алесандро дел Пиеро заби фамозно попадение, като ударът му срещна гредата, след което влетя във вратата на "вълците". Малко след това Естигарибия пропусна отлична възможност да направи резултата класически още до почивката. През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, като превързохдството на Ювентус продължи с пълна сила. В 68-ата минута положението на гостите се усложни още повече, след като останаха с 10 души. Ламела получи червен картон, който му бе изпросен от Джорджо Киелини. Най-чистото положение за Рома в мача пропиля Борини, чийто удар в 71-ата минута не намери целта. Малко след това резервата Куалярела удари греда. В самия край на мача датският бранител на Рома Кяер засече центриране на Куалярели във вратата на отбора си за крайното 3:0 за Юве. Съперникът на торинци на пуфиналите ще излъчат Лацио и Милан, като мачът е в четвъртък в Милано. Останалите два четвъртфинала са тази вечер. В Киево едноименният тим приема Сиена, а в Неапол - Наполи - Интер.