Ботев стана последният 1/4-финалист за Купата

OFFNEWS 27 октомври 2016 в 23:27 3422 1

Пловдивският Ботев стана последният 1/4-финалист за Купата на България, след като разгроми с 3:0 Нефтохимик Бургас.

Гостите сякаш предварително бяха отписали шансовете си да продължат, след като оставиха водещите си фигури Венцислав Христов и Мариян Огнянов сред резервите.

Ботев откри в 8-ата минута чрез Радослав Терзиев. В 25-ата минута Жоао Паоло удвои, а само три минути по-късно Иван Стоянов направи резултата 3:0. В 56-ата минута Ботев можеше да покачи резултата, но Стенио дос Сантос уцели греда при изпълнение на дузпа.

Така Ботев се присъедини към вече класиралите се на 1/4-финалите отбори на Верея, Лудогорец, Локомотив Пловдив, Черно море, Пирин, Дунав и Литекс.

От осемте тима седем са от Първа лига, а Литекс е единственият представител от по-долните ешелони, в случая Трета лига.

Двойките за 1/4-финалите ще се определят на жребия на 2 ноември 2016 г. Според регламента победителите ще се излъчат по системата на отстраняване в една футболна среща, като домакин на футболната среща е отборът, изтеглен първи на жребия.

Мачовете ще се играят на 4, 5 и 6 април 2017 г.