Дузпа носи първи успех на Барса на "Аноета" от 10 години насам

OFFNEWS 20 януари 2017 в 00:45 1777 0

Отборът на Барселона надви с 1:0 Реал Сосиедад в първа среща от 1/4-финалите за Купата на краля, играна в Сан Себастиан.

Неймар отбеляза от дузпа единствения гол в 21-ата минута и донесе първи успех на каталунците на "Аноета" от 2007 година насам. Реваншът на "Камп Ноу" е след шест дни.

Барселона започна много надъхано срещата и стигна до няколко добри положения за откриване на резултата в началните минути. Решителният миг настъпи в 19-ата минута, когато Неймар изигра брилянтно поредната ситуация пред вратата на домакините и спечели дузпа.

Номер 11 на каталунците се втурна напред, залъга Ариц Елустондо, десният бек протегна крак и извърши нарушение - дузпа.

Потърпевшият Неймар застана зад топката, изпълни традиционната си бавна и лъжлива засилка и отбеляза - 0:1. Барселона успя да задържи крехкия си аванс до края, като в заключителните минути дори беше малко по-активен от своя противник.