Реал Мадрид изравни рекорд на Барселона

OFFNEWS 07 януари 2017 в 16:25 2921 0

Реал Мадрид размаза Гранада с 5:0 в среща от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион.

След успеха на "Сантяго Бернабеу" отборът от испанската столица е лидер с 40 точки на върха и има 6 повече от втория в класирането Барселона.

Звездата Кристиано Роналдо се завърна сред титулярите, след като треньорът Зинедин Зидан реши да му даде почивка в мача срещу Севиля от турнира за Купата на Краля.

Иско откри резултата в полза на домакините с попадение в 12-ата минута, а Бензема удвои аванса на "белия балет" само осем минути след това.

В 27-ата минута преднината на Реал стана класическа, след като Роналдо порази вратата на гостите с 11-ия си гол за сезона. Четири минути по-късно Иско вкара и втория си гол в мача.  Крайният резултат оформи Каземиро, който записа името си сред голмайсторите в 58-ата минута. Това е 39-и мач без загуба за Реал и по този начин отборът изравни рекорд на Барселона.