Хитовият РБ Лайпциг отново поведе на Байерн

Драгомир Панков 17 декември 2016 в 22:31 2111 0

Отборът на РБ Лайпциг продължава победния си път в Бундеслигата след домакинския успех с 2:0 над Херта (Берлин).

Така тимът се върна на върха във временното класиране поне за 24 часа, преди утреяния мач на шампиона Байерн.

Играчите на австрийският треньор Ралф Хазенхютъл доминираха през целия мач на своя "Ред Бул Арена" в Лайпциг и поведоха с гол на Тимо Вернер (40) след асистенция на гвинееца Наби Кейта. Берлинчани така и не успяха да отвърнат на удара, а след почивката бранителят Вили Орбан (62) оформи крайния резултат след подаване на шведския национал Емил Форсберг.

Феновете на РБ Лайпциг са в отлично настроение преди Коледа.

След победата си хитът в Бундеслигата РБ Лайпциг оглави временното класиране с 36 точки и 3 повече от Байерн, който е с мач по-малко и утре гостува на Дармщад. Херта е на четвърта позиция с 27 точки преди останалите срещи от кръга.

От съботните мачове трябва да се отбележи третата победа на Волфсбург, който успя да се наложи над Айнтрахт (Франкфурт) с 1:0. Джефри Брума в 33-ата минута вкара гола за тима на Волфсбург. Александер Мейр в 67-ата минута пропусна дузпа за гостите от Франкфурт.

„Вълците” имат 13 точки и са на едно място преди зоната на изпадащите. Айнтрахт регистрира трета загуба за сезона, като отборът е на шеста позиция в таблицата.