Отделението по хематология на УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ е поставено под карантина. Причината са трима пациенти с коронавирус, които са били приети за лечение с хематологични заболявания, съобщиха от болницата.
Те не са имали никакви симптоми за вирусна инфекция. Установени са при рутинно тестване за COVID-19, което се провежда на всички пациенти в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“.
Пациентите са изолирани в специално подготвена за целта част на Отделението по хематология. Двама от тях са добре. Състоянието на третия пациент е усложнено, но засега не се налага интубация.
В УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ са взети необходимите мерки за гарантиране сигурността на останалите пациенти. Изпълнени са всички предписанията на Столичната регионална здравна инспекция.
Приемът в болницата не е спрян. Всички останали клиники и отделения в здравното заведение продължават да приемат пациенти, както досега.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни