Администрацията по храните и лекарствата на Съединените щати (FDA) даде зелена светлина за използването на плазма от пациенти, които са се възстановили от коронавируса, за лечение на тези, които все още страдат от инфекцията.
Администрацията отбелязва, че одобреният протокол за спешна помощ ще бъде използван за тези със "сериозни или незабавно животозастрашаващи инфекции с Covid-19". Този метод ще се използва, докато се провеждат лекарствените изпитания.
Лечението с плазма се смята за ефективно срещу болестта, тъй като плазмата от вече излекувани пациенти съдържа антитела на коронавируса.
По-рано губернаторът на американския щат Ню Йорк Андрю Куомо съобщи, че лечението трябва да започне от неговия щат като най-засегнат.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен